Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera?

Dla wielu kupno mieszkania to kolejny etap w życiu i na pewno wydarzenie warte uwagi. Zdajemy sobie sprawę, że jest to stresujący moment, a w głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości. Zanim podpiszesz umowę, powinieneś się dowiedzieć najpierw, co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera. Jako firma mająca doświadczenie w realizacjach wielu obiektów budowlanych i ich sprzedaży, chcemy Ci pomóc i w tym celu przedstawimy kilka kwestii, na których powinieneś się skupić.

Standard wykończenia

Jeśli lubisz mieć nad wszystkim kontrolę i chcesz zagospodarować przestrzeń w według własnej wizji, wybierz stan surowy, czyli konstrukcję wyposażoną w dach, okna i ściany działowe. Minusem tego rozwiązania jest konieczność włożenia w mieszkanie kolejnych zasobów pieniężnych. Jeśli nie chcesz inwestować w remont i zależy Ci na szybkim wprowadzeniu się, idealnym rozwiązaniem będzie standard pod klucz. Poprowadzone będą już tam wszelkie instalacje, wykończona będzie również łazienka i kuchnia. Wystarczy, że zaopatrzysz się w meble i sprzęty AGD. Z tym rozwiązaniem wiąże się minus, jakim jest brak wpływu na to, jakie materiały zostaną użyte do wykończenia mieszkania.

Okolica

Jeśli nie chcesz tracić czasu w korkach, przed kupnem mieszkania od dewelopera koniecznie sprawdź odległość dzielącą Twój nowy dom od pracy, sklepów czy ulubionej restauracji. Zwróć uwagę na połączenia komunikacji miejskiej, która prawdopodobnie będzie najczęściej wybieranym środkiem transportu przez Twoje dzieci dojeżdżające do szkoły.

Warto też zwrócić uwagę na drogi znajdujące się w pobliżu domu. Drogi ekspresowe mogą nie tylko stwarzać niebezpieczeństwo dla dzieci, ale również być przyczyną hałasu i zanieczyszczeń powietrza. Jeżeli lubisz spokój i nie zamierzasz codziennie słuchać odgłosów robót drogowych, dokładnie sprawdź, czy w okolicy nie jest planowana żadna budowa lub rewitalizacja. Jeśli zależy Ci na bliskości z naturą, zobacz, w jakiej odległości od mieszkania znajduje się najbliższy park czy ogród.

Miejsce postojowe

Jeżeli jesteś kierowcą i posiadasz auto, na pewno powinieneś sprawdzić, czy w cenę mieszkania wlicza się również cena miejsca parkingowego. W przeciwnym wypadku będziesz skazany za inwestowanie swoich kolejnych pieniędzy w garaż czy wynajem miejsca postojowego.

Umowa

Na jej podstawie deweloper przeniesie na Ciebie własność mieszkania. Dokładnie ją przeczytaj i zwróć uwagę na terminy oddania mieszkania do użytku. Jeśli nie jest ona konkretna bądź deweloper zachęca Cię, aby nie była ona zgodna z rzeczywistą datą oddania inwestycji, nie podpisuj takiego dokumentu.

Mieszkanie od dewelopera — na co zwrócić uwagę?

To tylko część rzeczy, na których skupić powinna się Twoja uwaga podczas kupna mieszkania od dewelopera. Oprócz samodzielnego sprawdzenia opisanych wyżej kwestii pamiętaj, że możesz pytać o wszystko, co uważasz za istotne. Możesz zapytać, jaka jest cena ostateczna, zorientować się, jaki jest przewidywany czynsz i czy inwestycja jest obciążona kredytem hipotecznym. Jeśli korzystasz z usług znanego dewelopera, sprawdź, jakie opinie zostały mu wystawione w internecie.