Czy deweloper może narzucić notariusza?

Mimo iż takie sytuacje mają miejsce coraz rzadziej, to nadal zdarza się, że deweloper już w sporządzonej dla klienta umowie zakłada o wyborze notariusza. W związku z tym powstaje wiele pytań, dotyczących faktycznego stanu rzeczy. Czy deweloper może narzucić notariusza? Odpowiedzieć na to pytanie znajduje się w zamieszczonym poniżej artykule, z którym z całą pewnością warto się zapoznać.

Czy deweloper ma prawo narzucić notariusza?

Dla wielu z nas kwestia narzucania notariusza przez dewelopera nie jest jednoznaczna. Okazuje się, że każde postanowienie z jego strony o wyborze notariusza nie jest dla nas wiążące. Narusza ono interesy nabywcy nieruchomości jako konsumenta, ponieważ powinien on mieć możliwość swobodnego wyboru kancelarii notarialnej. Są to niezwykle istotne kwestie, które wpływają na nasze zadowolenie, ale przede wszystkim pozwalają nam na przeprowadzenie zaufanej transakcji. Wybór notariusza przez dewelopera jest naruszeniem praw konsumenckich, dlatego niewiele osób nadal decyduje się na takie postępowanie.

Sytuacje, w których deweloperzy wskazują konkretnego notariusza, obecnie nie są codziennością i stanowią niedozwoloną klauzulę umowną, której deweloper nie ma prawa stosować w umowach z klientami. Pokrywając wszystkie koszty, konsument ma prawo do podjęcia decyzji o wyborze zaufanej kancelarii notarialnej. To niezwykle ważna kwestia, ponieważ przekłada się na sprawną współpracę, przebiegającą w zaufanych warunkach.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu nieruchomości?

Nie od dziś wiadomo, że zakup nieruchomości jest dla każdego z nas nie lada wyzwaniem. Pod uwagę powinniśmy wziąć wiele istotnych kwestii, które będą miały przełożenie na komfort i jakość naszego i naszej rodziny życia. Zakup nieruchomości wiąże się również ze zwróceniem szczególnej uwagi na miejsce oraz udogodnienia, jakie niesie za sobą inwestycja. Dzięki temu będziemy mieli pewność dobrze ulokowanych pieniędzy i spędzania czasu w wymarzonym domu.

Nie bez znaczenia jest również kontakt z firmą, od której decydujemy się nabyć lokal. Istotne jest, by był on klarowny oraz rzeczowy, dzięki czemu możliwe stanie się odniesienie obopólnych korzyści.

Od kogo warto kupić nieruchomość?

Planując zakup apartamentu, warto postawić na sprawdzoną, cieszącą się dobrymi opiniami firmę. Nasza firma została stworzona przez osoby z bogatym doświadczeniem w branży budowlanej. Naszym celem jest realizacja kameralnych, nowoczesnych projektów mieszkaniowych wyróżniających się podwyższonymi standardami użytkowymi.

Uzyskane przez nas doświadczenie oraz imponująca wiedza to gwarancja profesjonalizmu w obsłudze klienta, ale także spełnieniu oczekiwań nawet najbardziej wymagających osób. W swojej pracy stawiamy na dobro człowieka, ekologię oraz rodzinę. Jesteśmy kreatywnym zespołem, a nasze elastyczne i indywidualne podejście do każdej osoby pozwala nam na tworzenie niesamowitych projektów, budzących zachwyt wśród naszych klientów.

Kontakt z zainteresowanymi naszymi apartamentami osobami jest dla nas niezwykle istotny, dlatego w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań warto się z nami skonsultować. Jesteśmy przekonani, że nasze profesjonalne doradztwo oraz szereg cennych wskazówek, umożliwią podjęcie optymalnej decyzji, z której klient będzie w pełni usatysfakcjonowany.

Czy deweloper może narzucić notariusza? Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, czy deweloper ma prawo narzucić notariusza, niewątpliwie została przez nas rozwiana. Jest to praktyka niedozwolona, dlatego obecnie praktycznie nie mają miejsca tego typu sytuacje. Klient, który ponosi wszelkie koszty nabycia nieruchomości, w związku z czym ma on prawo do wyboru kancelarii notarialnej, w której dojdzie do podpisania umowy o przeniesienie własności lokalu.

To niezwykle istotne kwestie, o których warto wiedzieć podczas zakupu nieruchomości od dewelopera. Powyższy artykuł z pewnością umożliwił rozwianie wszelkich wątpliwości oraz nurtujących w związku z kwestią wyboru notariusza przez dewelopera pytań.

Przeczytaj podobne wpisy: