Skip to content

Atrakcje Wielunia

Atrakcje Wielunia

Z roku na rok coraz więcej osób postanawia się osiedlić w Wieluniu. To miasto o niemal 800-letniej historii, pełne zabytków i kulturowej wartości. Ciekawych miejsc w okolicy Wielunia także nie brakuje. Warto przekonać się o tym na własne oczy. Co warto zobaczyć?

Najciekawsze atrakcje – okolice Wielunia

Jednym z naprawdę fajnych miejsc w okolicach Wielunia jest Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, które mieści się w dworku szlacheckim pochodzącym z XVIII wieku. W jego wnętrzach zwiedzający mają szansę zapoznać się ze szczegółowym odtworzeniem nawet najmniejszych detali. Wokół znajduje się piękny park a w nim wiele pomników przyrody. Muzeum warto odwiedzić przy okazji odbywających się w nim wieczorów artystycznych.

Artystyczne dusze będą zachwycone także znajdującym się w samym Wieluniu pomnikiem ,,Wieczna Miłość”, który przedstawia twarze kobiety i mężczyzny jako planety. Wokół znajduje się przestrzeń do odpoczynku. Jeśli chodzi o atrakcje koło Wielunia, warto wymienić także kurhany książęce znajdujące się w Przywozie, które pomogły naukowcom potwierdzić tezę, że w II wieku naszej ery istniało w tym obszarze małe, plemienne państwo, którym rządziła miejscowa dynastia.

Myślisz o wybraniu się w okolice Wielunia? Atrakcje, których nie może zabraknąć na Twojej liście, to liczne, drewniane kościoły rzymsko-katolickie, które reprezentują typ wieluński. Znajdziesz je między innymi w Kadłubie, Naramicach, Skomlinie, a także w samym Wieluniu.

Ciekawe miejsca w okolicach Wielunia, których nie możesz przegapić

Do fajnych miejsc w okolicach Wielunia należy zaliczyć także źródło św. Floriana, które znajduje się w Kochlewie. Jeśli chodzi o atrakcje przyrodnicze, jest to prawdziwa perełka, nawet na skalę kraju. Źródło to krasowe wywierzysko, które wyróżnia się wyjątkowym urokiem, który w dużym stopniu zawdzięcza pulsującym piaskom.

Ciekawe atrakcje koło Wielunia stanowią także żelaziste piaski w Olewinie, złożone z niezwykle starych skał jurajskich. Okolice tego miasta zachwycają swoim pięknem, dlatego my zachęcamy naszych klientów do osiedlenia się w tym magicznym miejscu.